<

Hrvatska briljirala i pregazila Bjelorusiju uoči susjedskog derbija sa Srbijom!

Hrvatski rukometaši pobijedili su Bjelorusiju čime su stigli na prag drugog kruga Europskog prvenstva.

Hrvatski su rukometaši i u drugoj utakmici Europskog prvenstva pokazali zašto su favoriti skupine A. Nakon pobjede protiv Crne Gore u četvrtak, ove subote teško je stradala Bjelorusija rezultatom 31:23.

Hrvatska sada ima dvije pobjede i ukoliko večeras Crnogorci pobijede Srbiju gurnut će Hrvate na sigurno prvo mjesto čak i utakmicu prije kraja. U tom slučaju će utakmica između Hrvatske i Srbije u ponedjeljak biti za nas nevažna. Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.

Hrvatska je krenula fenomenalno u dvoboj, vrlo brzo su hrvatski rukometaši napravili veliku razliku od pet golova, a zatim je došlo do neobjašnjivog pada koncentracije, što su Bjelorusi iskoristili i smanjili na minimalan zaostatak. Ipak,dokraja poluvremena Kauboji su još jednom zaigrali ozbiljnije i s uvjerljivih pet golova otišli na odmor. Početkom drugog dijela, kao i u dvoboju s Crnogorcima, Hrvatska je prelomila utakmicu i stigla do deset razlike prednosti.

Hrvatska je sjajno počela utakmicu, već u 12. minuti prednost je iznosila 7-2 s nekoliko vrlo laganih golova. Ipak, Bjelorusi promjenom vratara i serijom 4-0 stižu na minimalni zaostatak (7-6), što je prisililo Červara na minutu odmora. S dva uzastopna gola Karačića Hrvatska u 26. minuti stiže do tri gola razlike (11-8), a Cindrić u zadnjoj sekundi postavlja konačnih 15-10 u prvom poluvremenu.

Kauboji lome protivnike nakon odmora

Duvnjak, Mandić i Stepančić na samom početku drugoga dijela dižu prednost na velikih 18-10. U 41. minuti Marić postiže gol za 22-14, a bila je to prva primljena lopta i šut na utakmici nekog od naših pivota. Nakon što je prednost dignuta na 10 razlike (24-14), Červar se odlučio odmarati najvažnije igrače Duvnjaka, Horvata i Cindrića, a pričuve su rutinirano završile utakmicu za pobjedu Hrvatske, koja praktički znači plasman u drugu fazu.

Kod Hrvatske je Igor Karačić postigao 6 golova, Luka Stepančić 5, Domagoj Duvnjak 4, a Luka Cindrić i David Mandić po dva gola, dok je Marin Šego imao 7 obrana. Kod Bjelorusa je Mikita Vajlopau zabio 8 golova.

HRVATSKA – BJELORUSIJA 31-23

Pred 5000 gledatelja u dvorani Stadthalle Graz sudile su francuske sestre Bounaventura.

HRVATSKA: Šego 7 obrana, Ašanin; Marić 2, Duvnjak 4, Hrstić, Stepančić 5, Horvat 2, Šarac 2, Karačić 6, Musa , Mamić 1, Cindrić 3, Matanović 1, Mandić 3, Ravnić 1, Šipić 1

BJELORUSIJA: Soldacenka, Mackevič; Kuleš 2, Puhovski, Šilovič 1, Jurinok 2, Vajlupov 8, Karaljok 5, Brovka 2, Baranov, Šumak, Bohan, Lukjančuk, Podšivalov 1, Nikuljenkov, Gajdučenko 1.

Dragan Vidović

Dragan Vidović je rođen 8. listopada 1992. Osnovnu i srednju školu zavšio je pri Katoličkom školskom centru "Sveti Pavao" odličnim uspjehom. Daljnje školovanje nastavlja 2011. upisujući povijest pri Filozofskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, gdje je završio Prvi ciklus studija obranivši završni diplomski rad pod nazivom "Ivan Franjo Jukić-život, nacionalnost, putopisi i odnos s Omer-pašom Latasom". Nakon završenog master studija, magistrirao je povijest 20.st. na temu "Udruženje katoličkih svećenika Dobri pastir (1949.-1965.).