Liga nacije: BiH poražena u Zenici

By

Uokviru drugog kola Lige nacija, reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino polje ugostila je Poljsku.  Reprezentacija BiH poražena je u Zenici rezultatom 1:2.

Strijelci golova bii su Hajradinović, Glik i Grosicki.  BiH je nastupila u potpuno izmijenjenom sastavu bez većine standardnih prvotimaca.  Sastav bh. reprezentacije: Begović – Kvržić, Saničanin, Bičakčić, Ćivić – Hadžiahmetović, Bešić – Hajradinović, Gojak, Hodžić – Koljić.

U drugom poluvremenu je ušao Džeko, ali ipak nisu mogli doći do boljeg rezultata. .  U 22. minuti dosuđen je penal za reprezentaciju BiH te je  24. minuti BiH povela 1:0, gol je dao Hajradinović.  U 45. minuti Poljska je izjednačila golom Glika.   Prvo poluvrijeme tako je završeno neriješenim rezultatom 1:1. Edin Džeko ušao je u igru u 60. minuti umjesto Muhameda Bešića. Poljska je u 67. minuti povela 1:2. golom Grosickija.  Izmjena do kraja utakmice nije bilo i BiH je poražena u Zenici./vecernji.ba/