La Lakersi uvjerljivom pobjedom do vodstva u velikom finalu

By

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Miami Heat 116:98 u prvoj utakmici velikog NBA finala i tako poveli u seriji 1:0.

Heat je u prvoj četvrtini poveo 23:10, ali Lakersi su rezultat preokrenuli već do kraja dionice i onda odjurili do slavlja. Njihovo najveće vodstvo u jednom je trenutku iznosilo 32 poena razlike.

Anthony Davis vodio je Lakerse s 34 poena, 9 skokova i tri blokade, a LeBron James upisao je 25 poena, 13 skokova i 9 asistencija, te tako ostao za asistenciju kratark za triple-double.

Ono što Miami više boli od samoga poraza su ozljede ključnih igrača i to čak trojice, Gorana Dragića, Bama Adebaya i Jimmyja Butlera.

Dragić nije igrao u drugom poluvremenu zbog ozljede stopala i pitanje je hoće li igrati u nastavku serije, Adebayo je igru napustio u trećoj četvrtini zbog problema s ramenom, dok Butler ima problema s gležnjem, ali je završio susret.

Upravo je Butler s 23 poena vodio strijelce Heata, Kendrick Nunn dodao je 18, dok je Tyler Herro ubacio 14 poena./jutarnji.hr/