<

Miroslav Šoko prvak šahovskog kluba „Napredak“ Zenica za 2019.

Miroslav Šoko prvak šahovskog kluba „Napredak“ Zenica za 2019. – U prostorijama ŠK „Napredak“ iz Zenice, koje se nalaze u Hrvatskom domu u Zenici, završeno je finale prvenstva šahovskog kluba (ŠK) „Napredak“ Zenica za 2019.godinu.

Finale je počelo 28.10.2019. i igralo se do 10.11.2019. godine.

Pobjednik prvenstva i prvak ŠK Napredak Zenica za 2019.godinu je Miroslav Šoko (MK) sa 7,5 poena, drugi je IM Goran Trkulja sa 5.5, treći Darko Popović (MK) sa 6.0, a četvrti FM Enver Muratović sa 4,0 poena it.d.

Učesnici finala kluba bili su: Goran Trkulja (IM), Enver Muratović (FM), Darko Popović (MK), Šoko Miroslav (MK), Davor Trogrančić (MK), Bernardina Hadžiselimović (MK), Mladen Šain, Vinko Mijatović i Slavko Miljak.

Nagradni fond turnira iznosio je 400 KM i biće raspoređen u četiri nagrade.

Direktor turnira bio je Darko Popović, sudija turnira je bio Darko Jozić., sudija Slavko Miljak.

Igralo se po Bergerovom sistemu sa tempom igre od jedan sat i 30 minuta, plus dodatak 30 sekundi  po potezu.

Nakon devet kola poredak je sljedeći:

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1 TB2 TB3
15 Miroslav ŠokoBIH20827,50,025,507
29IMGoran TrkuljaBIH23026,50,020,006
34Darko PopovićBIH21336,00,017,755
48FMEnver MuratovićBIH22294,00,512,502
52Davor TrogrančićBIH20124,00,58,753
67Bernardina HadžiselimovićBIH19293,50,06,503
76Mladen ŠainBIH19032,50,04,002
83Vinko MijatovićBIH16002,00,04,002
91Slavko MiljakBIH16000,00,00,000

Zenicablog

Foto ŠK Napredak Zenica

Dražen Čolić

Dražen Čolić je rođen 19.07.1980. u Zenici. Zaposlen je kao tajnik HKD"Napredak" podružnice Zenica. Na portalu Kockice radi kao novinar- istraživač.

Read Previous

PUTOVANJE ZA DJEČJI OSMIJEH – tradicionalna humanitarna akcija za djecu s posebnim potrebama

Read Next

Preč. Vladimir Pranjić dobitnik „Zeničke povelje mira“

Follow On Instagram